Visos prekės

Glazūruoti kokliai

Koklių komplektus galima užsisakyti, kadangi parduotuvėje palaikomas nepilnas asortimentas;
Visada turime sandėlyje lygius glazūruotus ir lygius neglazūruotus koklius; parduodame kaip pilnais komplektais taip ir iškomplektuotus; 

Parduodami kokliai kaip komplektais taip ir iškomplektuoti kokliai statant krosnį arba židinį pagal savo individualų projektą.

Parduodame: kokliai židiniams, kokliai krosnims, kokliai glazūruoti, kokliai neglazūruoti, kokliai spalvoti, kokliai bespalviai, kokliai su piešiniu, kokliai kampiniai, karnizai, rozetės, lygus, glazūruoti kokliai.

Pristatome VISOJE LIETUVOJE. Konsultuojame, surenkame nestandartinius komplektus.

VYKSTA AKCIJA  –  SIŪLOME KONE GERIAUSIĄ KAINĄ LIETUVOJE! KIEKIS RIBOTAS.

L1
L11
L2
L22
L3
St1
St11
St2
St22
St3
St33
St4
St44
St.o
St.v
St.m
St55
St66
St77
St8
St88
Kr
Kr.f
Z.Kr

Mūsų technologiniame amžiuje žmonės didelį dėmesį skiria savo būsto apipavidalinimui. Pamirštų tradicijų įkūnijimu galima pavadinti koklinių krosnių ir židinių pritaikymą šiuolaikiniame interjero stiliuje. Mūsų namuose vis dažniau statomi židiniai, bet apie krosnis vis dėlto irgi nepamirštama. Jos vilioja savo magiška šiluma, kurią malonu liesti.

Židinys yra interjero dalis. Jis vilioja savo magiška šiluma, kurią malonu liesti. Atviras ugnies vaizdas sukurs kambaryje ypatingą koloritą ir teigiamų emocijų atmosferą.

Prie krosnies malonu prisiglausti nugara šaltais žiemos vakarais arba šildyti delnus.

Keramikos dekoratyvinių koklių krosnys ir židiniai yra vieni iš architektūros interjero vertingų paveldo objektų-atspindinčių laikmečio kultūrinę dvasią, formas, spalvą, ornamentų išraišką ir jų derinius.

Lietuvoje archeologiniuose radiniuose, muziejuose ar privačiose kolekcijose aptinkami ir saugomi kokliai datuojami XIV-XVIII a. Pasitaiko, kad pavieniai tokių koklių pavyzdžiai, įmontuojami vėlyvesnio laikotarpio, pakeitusiose dekoro stilistiką, naujai permūrytose krosnyse.

XIX a. antroje pusėje- XX a. pradžioje statytos krosnys, bei krosnys–židiniai dažniausiai yra istorizmo stiliaus su akcentuotomis puošniomis karūnomis ir masyviu karnizu statinio centrinėje dalyje arba žemiau pakuros durelių. Šiam laikmečiui charakteringi ampyro stiliaus elementai (restauruoti židiniai Prezidentūroje). Baroko stiliaus elementų turintis restauruotas židinys yra „Vilniaus banko“ patalpose, Vilniuje. Reljefinio ornamento kokliams būdingi augaliniai, geometriniai motyvai. Kartais krosnies kartušo ar karūnos dekore vaizduojamas žmogaus portretas ar angelo figūra, medžioklės siužetai. Charakteringas tokių krosnių pavyzdys yra trys restauruotos krosnys, esančios A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos patalpose, Vilniuje.

Krosnys ar židiniai dažnai buvo statomi iš baltų redukcijos būdu degtų koklių. Spalvotų glazūrų kokliams glazūruoti dažniausiai buvo naudojamos transparantinės cheminėje sudėtyje turinčios švino glazūros, kurioms būdingos rudos, žalios bei gelsvos spalvos.

Bėgant metams koklių gamyba vis tobulėjo. Šiuolaikiniai kokliai tapo didesni, spalvingesni bei lengvesni.

Mes siūlome Jums pagal vokiečių technologiją pagamintų įvairių formų ir spalvų koklių židiniams bei krosnims asortimentą. Šie kokliai pagaminti iš baltojo molio yra kokybiški ir lengvai sumontuojami. Iš gausaus siūlomo asortimento Jūs tikrai išsirinksite savo skoniui bei širdžiai mielų koklių ar kitų keraminių dirbinių. Pastatyta koklinė krosnis ar židinys, Jūsų namuose tikrai suteiks nepakartojamą šilumos ir jaukumo harmoniją.

Kokliai Krosnims

Kokliai Lietuvoje pradėti gaminti XIV a. Gamybos patirtis atėjo iš Vakarų. Manoma , kad XIII a. antroje pusėje koklius pradėjo gaminti ir naudoti vokiečiai. Vėliau jų gamyba persikėlė į Pabaltijį ir Baltarusiją.

Savo meniška išvaizda ir kruopščia gamybos technologija kokliai  artimesni ne statybinei, o dailiajai keramikai, tačiau pagal paskirtį priskirti statybinei, nes naudojami krosnių ir židinių apdailai. Tai architektūrinė apdailos keramika.

Patys ankstyvieji kokliai buvo apvalių, kiek vėliau keturkampių puodelių pavidalo ir mūryti dugneliu į krosnies vidų .Tokių koklių sienelė buvo panaši į bičių korį. Rytų Lietuvoje puodelio pavidalo koklių ( puodeliniai ) kokliai naudoti iki XVII a. kartu su vėliau juos išstūmusiais keturkampiais kokliais.

XVI a atsirado keturkampiai (dėžiniai) kokliai Jie buvo skirtingų formų – tiesūs, kampiniai, karniziniai. Paplito koklių puošyba augaliniais ir geometriniais ornamentais, gamtos vaizdais, medžioklės ir kitokiomis scenomis, žmonių atvaizdais, net portretais, valstybiniais herbais. Tokie kokliai jau glazūruoti įvairiaspalvėmis glazūromis.

Lietuvoje didžiausia koklių kolekcija surinkta 1955 – 1964 m., kasinėjant Vilniaus Žemutinės pilies XVI a. vidurio – VVII a. vidurio sluoksnius. Surinkta 20 000 koklių šukių. Rasti pamatai dviejų krosnių, kurioms naudoti puodeliniai kokliai, ir vienos krosnies su dėžiniais kokliais. Pamatų matmenys: 125×90 ir 360×180 cm .Manoma, kad koklinės krosnys buvo statomos Lietuvos pilyse jau nuo XIV a. antrosios pusės. XIV a. puodelinių koklių rasta tarp Gardino ir Trakų pilių archeologinių radinių.

XVI a. viduryje ir antrojoje pusėje Vilniaus Žemutinėje pilyje toliau naudojami minėtų tipų puodeliniai ir dėžiniai kokliai. Pirmieji dažniausiai neglazūruoti ir tik retkarčiais puošti žalia glazūra. Jie naudoti tarnų kambariuose. Dėžinių koklių keturkampė arba kvadratinė plokštė puošiama ornamentu, o įvairaus aukščio rėmelis žiedžiamas. Rėmelyje išduriamos skylės pritvirtinimo vielai įverti. Krosnies paskirtis ne tik šildyti, bet ir puošti patalpą. Dėžiniai kokliai puošti įvairiaspalvėmis glazūromis: plačiai naudota žalia, mėlyna, balta, rečiau – raudona spalva.

Dėžinius koklius puošta labai įvairiai. Buvo mada net portretus piešti. Juose vaizduojami vyrai su renesansui būdingais drabužiais ir kepurėmis, su auksinėmis grandinėmis arba juostomis ant krūtinės. Didelė spalvotų glazūrų įvairovė XVI a. pabaigoje ir XVII a. kokliuose portretai išnyko, liko tik žmogaus veido – galvos motyvai.

Mėgstama koklius puošti ir augaliniu ornamentu, tačiau šis motyvas dažniausiais derinamas su kitais puošybos tematikos elementais. Vien tik šiuo motyvu puoštų koklių pasitaiko nedaug. Jie labai spalvingi: to paties augalo vienas lapas mėlynas, kitas geltonas ar žalias; lapai ryškiai stilizuoti.

XVII a. pirmojoje pusėje atsirado kiliminių koklių – be piešinio rėmelių. Tokio koklio piešinys derinamas su gretimo koklio piešiniu ir sudaro didesnį vaizdelį arba ornamentą.

XVI a. vidurio ir pabaigos sluoksniuose rasta labai gražių karnizinių koklių, kuriais baigiamas krosnies viršus. Jie puošiami augaliniais ir geometriniais motyvais, dažnai abu motyvai panaudojami kartu. Kokliai glazūruoti įvairiaspalvėmis spalvomis.

XVII a. sluoksniuose rasta ažūrinių plokščių krosnies viršui užbaigti. Jos neturi rėmelio užpakalinėje pusėje ir krosnies viršuje tvirtinamos siaura apatine plokštuma. 14-18 cm aukščio plokštės puoštos įvairiais motyvais ir įvairiaspalvėmis glazūromis.

Vėliau puošnius koklius gamino didikų įsteigtos manufaktūros ir gamyklos. Pažymėtina Radvilų majolikos gamykla Neborove (Lenkija), kurios dirbiniai plačiai naudoti visoje Lietuvoje. Neborove buvo gaminami baroko stiliaus kokliai su figūromis, portretais, herbais, puošti glazūromis. Koklius modeliavo vilnietis skulptorius S. Celinskis ir nemažas būrys tapytojų. Manufaktūra veikė 1881 – 1892 m.

Apžvelgiant koklių gamybos raidą Lietuvoje, tenka pastebėti, kad jie atsirado tuomet, kai jau kūrėsi keraminės gamybos įmonės ir turėta nemaža šios gamybos patirtis. Joks kitas keramikos dirbinys nereikalauja tiek daug rankų darbo kaip kokliai.

Kokliai

Kokliai yra vienas iš senovinių, laiko patikrintų būdu krosnių arba židinių apdailai. Jeigu norite, kad jūsų interjeras turėtų tikrą akcentą, retro stilių, senovės dvelksmą, kokliai – teisingas pasirinkimas. UAB Vedrana tiesiogiai atstovauja kokliu gamyklą, todėl gali pasiūlyti plačiausią koklių bei jų priedų asortimentą.

Vienas svarbiausių aspektų, be dizaino ir istorinės vertės – gamyboje naudojama visiškai natūrali medžiaga – kokliai gaminami iš molio.

Kokliai gali būti natūralaus molio arba glazūruoti. Glazūravimas priduoda blizgesio jūsų pečiui bei praplečia galimą spalvų paletę. Glazūruoti kokliai gali būti įvairių spalvų:

 • molio spalva
 • balta spalva
 • žalia spalva
 • ruda spalva

Koklių paviršius būna lygus arba su piešinių. Kokliai su piešinių turi įvairius piešinio variantus. Jų pavyzdžius rasite mūsų interneto svetainėje. Koklių pagrindinės detalės grupuojamos į sekančius tipus:

 • Pagrindiniai kokliai
 • Kampiniai kokliai
 • Universalus karnizas (tinka kaip viršui taip ir apačiai)
 • Apatinis karnizas
 • Rozetė
 • Karūna
 • Lentynėlė

UAB Vedrana prekybos centre visada rasite sandėlyje palaikomus kelių tipų koklių komplektus. Koklius galite pirkti pilnais komplektais arba atskiromis detalėmis. Jeigu jums reikiamo rašto arba spalvos nebus sandėlyje, mūsų vadybininkai mielai jus pakonsultuos, padės sukomplektuoti būtent jums reikiamą koklių komplektą, bei užsakys tokį komplektą tiesiogiai iš gamyklos.

Dalintis
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.